Toegewijd advies team
Sprekers binnen elk budget
Toegewijd advies team
Sprekers binnen elk budget
Als organisatiefilosoof daagt Ben mensen uit om anders te denken, te kijken en te praten over de organisatiewerkelijkheid. Dat doet hij in kleinere groepen (een goed gesprek) of op een podium voor een groter publiek. Thema’s zijn onder meer: sensemaking en zin maken, leidinggeven in complexiteit, regels en speelruimte, en een filosofische kijk op organisatievraagstukken.
“Het is mijn missie om mensen te helpen de zin in hun werk (opnieuw) laten ontdekken en te laten stoppen met de on-zin.” – Ben Kuiken
Last van hardnekkige organisatievraagstukken? Werkdruk, gebrek aan controle, medewerkers die zich nauwelijks laten sturen en maar niet willen veranderen… Dan is het tijd voor organisatiefilosoof Ben Kuiken.
“Een organisatieprobleem is niet, maar ontstaat door de manier waarop we naar de werkelijkheid kijken” – Mathieu Weggeman
In tegenstelling tot problemen in de materiële wereld worden de meeste organisatieproblemen veroorzaakt door de manier waarop we naar de (organisatie)-werkelijkheid kijken, erover praten en denken. Welke woorden gebruik je? Welke aannames zitten er onder de beelden die je van de situatie hebt? Zit je misschien gevangen in een groef van je eigen denken (of dat van anderen)?
De organisatiefilosoof helpt je om te ont-groeven en te ont-stroeven. Door te spelen met taal ontstaat er een zin die wellicht zin-voller voor je is dan de oude zin. Door je overtuigingen en aannames tegen het licht te houden ontstaat er ruimte in je hoofd en kan je probleem zomaar verdwijnen als sneeuw voor de zon.
De organisatiefilosoof denkt niet alleen mee, maar vooral ook tegen. In organisaties gebruiken we mooie woorden, zoals samenwerken, werken vanuit de bedoeling, de menselijke maat. Maar wat betekenen ze eigenlijk? Wat betekenen ze voor jou? En is dat dezelfde betekenis als voor jouw collega? Daar moet je het wel met elkaar over hebben, als we niet langs elkaar heen willen praten en werken.
Ben Kuiken studeerde filosofie in Utrecht, was jarenlang journalist en schreef diverse boeken met prikkelende titels als De laatste manager, De PRET-factor, en De Organisatiefilosoof. Hij promoveerde in 2024 aan de Radboud Universiteit op een filosofisch onderzoek naar ‘sensemaking’. Hij was oprichter en aanjager van het platform nieuworganiseren.nu en blogt over thema’s als complexiteit, plezier op het werk en de zin van werk en het leven. Hij is auteur van:
De organisatiefilosoof is te boeken voor een lezing of een goed gesprek voor verdieping en reflectie. Ben reflecteert op wat er dag gezegd word en hoe je daar ook anders naar kunt kijken. En hij daagt het publiek en gesprekspartners uit om hun eigen organisatievragen aan de organisatiefilosoof voor te leggen en daar samen anders naar te kijken.
Neem vrijblijvend contact op via het contactformulier of telefonisch via 072 – 750 74 22.
Talen: Nederlands
Categorieën:
1462 klanten waarderen ons gemiddeld met een 9,1 / 10
Toegewijd advies team
Vrijblijvende offerte of advies binnen 24 uur
Sprekers binnen elk budget
9,0 op basis van +1390 reviews
Selecteer 1 voorkeur
Selecteer 1 voorkeur
Meerdere opties aanvinken mogelijk
Toegewijd advies team
Vrijblijvende offerte of advies binnen 24 uur
Sprekers binnen elk budget
9,0 op basis van +1390 reviews
Toegewijd advies team
Vrijblijvende offerte of advies binnen 24 uur
Sprekers binnen elk budget
9,0 op basis van +1390 reviews